TV LIBUSA TV LIBUSA - media
Sme tu pre Vás
Nechajte nám odkaz, postreh, nápad, kritiku, pochvalu !!!
O nás:
História, alebo ako vznikla TV LIBUŠA - FREEE TV pre každého...

Myšlienka vzniku propagačného kanálu vznikala už dávno, hlavným princípom je ukázať a  priblížiť ľudom jednoducho a bez problémov dianie nielen v hudobnom svete, ale aj vo svete kultúry.

Za názvom TV Libuša sa odzrkadľuje Libuša Říhová - známa manažérka z oblasti kultúrneho a hudobného diana nielen v Košiciach a na Slovensku, ale  aj v čechách, hlavne vďaka dlhoročnej práci v médiach a kultúre.

K názvu štúdia, projektu a myšlienke TV Libuša pomohli aj fanúšikovia.

Libuša Říhová sa narodila sa a žije v Košiciach na Východnom Slovensku.
Jej láskou je rocková hudba a moderovanie .

V populárnom rádiu KIKS Východné Slovensko uvádzala rockovú hitparádu" Jazdci v búrke", ale aj iné relácie.

Dostala sa k moderovaniu mnohých spoločenských akcií a festivalov, dokonca  chodila moderovať európsky MEGA festival NOC PLNÁ HVĚZD v Třinci na Morave, za každoročnej účasti cca 25 000 fanúšikov, ktorý organizovala   agentúra PETARDA PRODUCTION.

Libuša má za sebou aj agentúrnu činnosť od organizovania koncertov až po rôzne akcie, kultúrne podujatia, divadlá, no i veľké hudobné festivaly:  SLOVAK ROCK CAMP - veľký celoslovenský súťažný hudobný festival pre amatérske kapely, celoslovenské semifinálové predkolá a finálové kolo súťaže ROCK MADE IN GAMBRINUS, BEEREX festival a 3.ročníky Pivného - festivalu v starej sladovni v Košiciach.

Spoluorganizovala aj mnoho iných kultúrnych podujatí napr. Divadlo ASTORKA, Bomba Kšeft - Noga+ Skrúcaný, koncerty Karla Kryla, Kabát, Alkehol, Horkýže Slíže atď., ako aj mnohé iné zábavné a umelecké programy.
Spievala pár skladieb s punk-rockovou kapelou Príjemná Spoločnosť a odstupom času z tohto búrlivého obdobia prešla do miernejšieho a nahrala 2 CD-éčka,

Druhé CD nazvané :"Terapia Zmyslov" je na relax duše. Je to indiánska spirituálna hudba podfarbená hovoreným slovom a kedže Libuša aj píše, dala tu zopár vlastných textov, básne a poviedky podfarbené jemnou erotikou, nakoľko sa jej v rádiu KIKS po dva roky ušla aj naučno - erotická relácia zvaná: Nočný KIKS-Erotik a práve toto ju inšpirovalo k takto doladenému záveru svojho CD. No skvelej rockovej muzike a všetkým jej odnožiam je stále verná a rada si vypočuje všetko, čo hudobne lahodí jej uchu.

Prvé CD: "Som už raz taká" je skôr archív jej rádiovej tvorby a hlavne ako spomienka pre svoje ďalšie pokolenia, priateľov a rodinu a ľudí ktorí ju majú radi.

Libuša pôsobila aj v TV REGION, kde rozbehla mnoho projektov, ako napr. "Hudobný blok", kde majú možnosť sa prezentovať všetky hudobné skupiny.
Donedávna pracovala v novom rádiu, zv.Dobré rádio a jej relácie si stále môžte stále vypočuť z archívu na webe Dobrého rádia Prešov.

V súčastnosti pôsobí  Libuša  Říhová v realizačnom tíme Projektu Košice 2013 - Európske hlavné mesto kultúry 2013 a vo voľnom čase sa venuje práci v štúdiu TV Libuša.

Libuša Říhová je v TV Libuša obklopená šikovným, skvelým, tvorivým a mladým tímom "TV Libuša", ktorý si ona, nesmierne váži nielen kvôli práci, ale aj, že jej pomáhajú všetci členovia tohto tímu naplňať sny,,, a spolu robia zmysluplné a prospešné veci.